זכויות יוצרים על מבחן

שאלה: הדסה ושירה תאומות ושתיהם מסיימות שנה שניה במכללה. והנה הגיע מבחן של שרה המרצה לפסיכולוגיה. המבחנים של שרה מאוד קשים והדסה הרגישה שהיא לא מוכנה למבחן. “אני אומרת לך מנסיון – הדרך הכי טובה להתכונן למבחן היא, לקחת מבחן קודם של המורה ולעבור עליו” – כך אמרה הדסה לאחותה שירה. היא הציעה – ” הפתרון הכי טוב בשבילי שאני לא אגש למבחן כעת ואחרי המבחן תרשמי את השאלות ועם זה אני אתכונן למבחן במועד ב’.” רעיון מדהים אמרה שירה. ביום המבחן קרה דבר מפתיע מיד אחרי שהמרצה שרה נתנה את המבחן היא הודיעה שהיא אוסרת על הנבחנים לכתוב את השאלות מתוך הזיכרון.  שירה בכל זאת כתבה את השאלות, היא חשבה שאין למרצה זכות לאסור דבר כזה. אבל לאחר מכן התעורר מצפונה שאולי לא נהגה כהוגן. היא פנתה בשאלה זו לרב.

תשובה:  אין למורה סמכות למנוע מנבחן לעלות דברים מהזכרון שלו, לכן מותר לכתוב את המבחן מהזכרון, אך יש לקחת בחשבון שהמורה יכולה להפתיע מכיוון אחר , היא תודיע למחזור הבא של הנבחנים שהיא אוסרת להשתמש בכל חומר עזר הקשור למבחן הקודם.

שגיאה במסד הנתונים של וורדפרס: [Table './laam/wpy_comments' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wpy_comments.comment_ID FROM wpy_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1176 AND comment_parent = 0 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wpy_comments.comment_date_gmt ASC, wpy_comments.comment_ID ASC

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *