מי ילך למס רכוש?

שאלה:

שכרתי דירה לפני שנתיים ובעוד חודש אני מסיים את תקופת השכירות ועובר לדירה אחרת. במשך השנתיים נפגעו התריסים מנפילת קאסם. פניתי למס רכוש אולם התהליך ממושך ויסתיים רק בעוד כמה חודשים , האם אני מחוייב לדאוג להשלמת התהליך או שאני יכול להחזיר את הדירה כפי שהיא?

תשובה:

השוכר מחוייב לשמור על הדירה ששכר כדין שומר שכר [אף שמהדין אין שמירה על קרקע כאן התחייב בפירוש בחוזה]. כוונת הדברים שהוא צריך לדאוג שלא יגרמו נזקין לדירה, למשל, אסור לו להשאיר את הדירה פתוחה מחשש שאנשים זרים יפגעו בנכס [מעבר לעניין שלו עם חפציו]. האחריות שלו היא רק על דברים צפויים אבל על דבר שאינו צפוי וקל וחומר דבר שאין לו שליטה עליו אין לו חובה לטפל. לכן לא מוטלת עליך ללכת למס רכוש. למרות שכתוב בחוזה שהוא מתחייב להחזיר את הדירה כפי מה שקיבל אותה, אין כוונת הדברים ללקיחת אחריות על דברים לא צפויים.

שגיאה במסד הנתונים של וורדפרס: [Table './laam/wpy_comments' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wpy_comments.comment_ID FROM wpy_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1038 AND comment_parent = 0 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wpy_comments.comment_date_gmt ASC, wpy_comments.comment_ID ASC

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *