סדנת יצירה בקייטנה

שאלה:

 אני מארגן פעילות יצירתית לילדים בתחום האומנות. רכזת קייטנה הזמינה אותי לבוא ולתת סדנת אומנות בקייטנה ל150 ילדים. לשם כך קניתי חומר והזמנתי מדריכים נוספים לסדנא. בפועל, הגיעו באותו יום לקייטנה רק 90 ילדים כך שנשארה כמות גדולה של חומר וכן המדריכים היו מובטלים. האם אני זכאי לכל שכרי?

תשובה:

מכיוון שהיה סיכום ברור על 150 ילדים הרי ההסכם מחייב גם אם בפועל לא הגיעה כמות ילדים כזו. כמובן שאם הרכזת הייתה מודיעה בזמן שיש מספר שונה של חניכים היה ניתן לשנות את ההסכם.
בכל זאת יש לפחות מהשכר שסוכם- אנו מוצאים בהלכה הבדל בין אדם שבפועל עבד, לאדם שמסיבה מסוימת לא עבד, גם אם הסיבה מוצדקת [חושן משפט סימן של”ג]. לכן המדריכים המיותרים שהגיעו לסדנה ובפועל לא עבדו, שכר העבודה שלהם נמוך יותר ממדריכים שעבדו. לסיכום יש להפחית מהסכום שסוכם מראש את עלות המדריכים שלא עבדו ולשלם להם כמחצית השכר בלבד [“שכר פועל בטל”].

שגיאה במסד הנתונים של וורדפרס: [Table './laam/wpy_comments' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wpy_comments.comment_ID FROM wpy_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1017 AND comment_parent = 0 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wpy_comments.comment_date_gmt ASC, wpy_comments.comment_ID ASC

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *