חזרה מהצעת עבודה

שאלה:

האם מותר לחזור מסיכום  עבודה?

תשובה:

הדבר תלוי מהי  ההתקשרות בין העובד והמעביד. אם סיכמו בעל פה בלבד ולא נחתם שום חוזה אז יכול המעביד לחזור בו. אולם אם העובד,באופן ברור הפסיד עבודה אחרת, חייב המעביד לפצות את העובד.
למשל אדם סיכם עם מורה שיתן שיעורים פרטיים לבן שלו. המורה קיבל הצעות נוספות לעבודה והוא דחה אותם בגלל המחויבות לסיכום. לבסוף האב התחרט והודיע למורה שהוא חוזר בו מהסיכום, המורה זכאי לקבל פיצוי על הפסד העבודה שנגרם לו [בתנאי שאכן הוא הפסיד אותם ואין לו אפשרות ללמד עכשיו].
גם אם לא נגרם הפסד למורה יש לו עוגמת נפש ולכן לא כדאי לחזור סתם מסיכום. המשנה בפרק שישי בבא מציעא קוראת להקפדה הזו “תרעומת”, הכוונה להקפדה מצד העובד כלפי המעביד. ברגע שיש למעביד סיבה טובה לחזרה כגון הפסד כספי או הצעה של עובד טוב יותר אז אין אפילו תרעומת. וכן אם העובד מוצא מיד עבודה חילופית ולא נגרם לו הפסד ,אין תרעומת.
אם העובד כבר התחיל את עבודתו או שנחתם חוזה בין הצדדים אז מידת האחריות של המעביד גדולה ולכן יצטרך לשלם יותר.

שגיאה במסד הנתונים של וורדפרס: [Table './laam/wpy_comments' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wpy_comments.comment_ID FROM wpy_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1013 AND comment_parent = 0 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wpy_comments.comment_date_gmt ASC, wpy_comments.comment_ID ASC

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *