יושר במשא ומתן (גילוי דעת קרח)

דני חיפש הרבה זמן דירה מתאימה להשכרה. יום אחד הוא מקבל טלפון מחבירו אריאל ‘ראיתי דירה להשכרה בדיוק בשבילך’. תיאור הדירה אכן נשמע מצוין לדני. ישנה רק בעיה אחת-המחיר. המשכיר כתב בשלט שהוא רוצה 2800 ש’ח עבור הדירה – מחיר שהיה יקר מדי בשביל דני.
אמר לו אריאל יש לי רעיון מצויין אני אגש לדירה ואעשה עצמי כאילו אני מתעניין בדירה ואז אומר לבעל הבית שהמחיר מוגזם ביותר זה לא שוה יותר מ2000 שקל ולא אשלם אגורה יותר.
אמר ועשה ואכן בעל הבית נתרצה ל2400 ש’ח.
כדרכם של דברים סיפור המעשה התגלגל עד לבעל הבית של דני. כששמע זאת בעל הבית אמר מבחינתי החוזה בטל, עד לברור העניין. התשובה של הרב הייתה שאסור לאדם להציג עצמו כאילו הוא מתעניין לקנות חפץ בשעה שאין לו כוונה כזאת. לכן אסור היה לאריאל לעשות זאת, עם כל זה החוזה לא בטל כי בסופו של דבר, לא ברור שאכן בעל הבית ירד במחיר רק בגלל אריאל, ואפילו אם כן עדיין אין זו תרמית גמורה כי זו החלטה אישית של המשכיר להוריד את המחיר רק בגלל שאדם אחד אמר לו שזה יקר, יש משכירים שלא היו מתפעלים מכך!
מקורות
כאשר יוצרים אשליה אצל המוכר, יש בכך גנבת דעת- שו”ע רכח,ו.
אין אפשרות לביטול העסקה משום שאין הונאה לשכירות קרקע- שו”ע רכז,לב.

שגיאה במסד הנתונים של וורדפרס: [Table './laam/wpy_comments' is marked as crashed and should be repaired]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wpy_comments.comment_ID FROM wpy_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1759 AND comment_parent = 0 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wpy_comments.comment_date_gmt ASC, wpy_comments.comment_ID ASC

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *