פעילות בדרום תל אביב

מכון “משפט לעם” שמח לבשר על פתיחת מרכז חדש בדרום תל אביב לסדנאות וימי עיון. המקום כולל בית דין לממונות בהיכל מפואר, בית ‘מרמרוש’.
ניתן להזמין סדנאות וימי עיון לתלמידים ולציבור הרחב בנושאים הבאים: דיני ממונות, צדק חברתי על פי דין תורה, היחס התורני לפליטים ופערים בחברה. בנוסף, אנו מקיימים סיורים מודרכים בשכונת שפירא ונווה שאנן, סיפורים של עבר והווה ומפגש חי עם תושבי המקום.

החלה הפעילות עם מוסדות החינוך! לחצו!

להזמנת סדנאות,סיורים ועוד.

 

 

Download (PDF, 5.4MB)

כתבו עלינו באתר ערוץ 7 – חנוכת בית מרמרוש דרום תל אביב

אתמול (שלישי),  נערך בשכונות דרום תל אביב סיור בו השתתפו סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן-דהן, יו”ר ”זהות”, איתי גרנק, וחברי ההנהגה הצעירה של הבית היהודי.

האירוע המרכזי של הסיור היה הסרת הלוט משלט הכניסה לשלוחה החדשה של ישיבת ההסדר שדרות בשכונת נווה שאנן.

במהלך הסיור צפה הרב בן דהן במתרחש במוסדות הדתיים בשכונות שפירא ונווה שאנן, ונפגש עם התושבים והפעילים המקומיים שהציגו בפניו חלק מבתי הכנסת שהם מוזנחים ומספר המתפללים בהם מועט וחלקם הוטו לשימושים אחרים.

מנכ”ל זהות, איגוד המרכזים לזהות יהודית, איתי גרנק, שהדריך את הסיור, הגדיר את המטרות של הפעילות: “המשימה העיקרית שעומדת לנגד עיננו כוללת את הדאגה לזהות היהודית, שיפור הנראות, והחינוך לערכים של הילדים והנוער בדרום תל אביב ויפו. יש לשים לב כי למרות הקשיים הרבים ,הציונות הדתית בדרום תל אביב ויפו מובילה מהפכה משמעותית באזור”.

הסיור נחתם בבית הכנסת מרמורוש בנווה שאנן, שם הוסר הלוט משלט הכניסה של ישיבת ההסדר, שקיימה אמש אירוע סליחות מרכזי במקום. יחד עם הישיבה, יוקם בשיתוף המועצה הדתית תל-אביב, גם מכון משפט לעם שיתפקד כבית דין לממונות ומרכז חינוכי לתלמידי האזור. “בזמן שעולם התורה מותקף יש עניין גדול לבית המדרש לקחת משימות חברתיות לטובת הציבור הישראלי” אומר הרב אריאל בראלי, ראש מכון משפט לעם. “כעת עלינו לבוא ולחזק את התושבים היהודים בדרום תל אביב ולעשות צדק חברתי עם מי שנשכח בחצר האחורית של מדינת ישראל.”

“אנחנו חייבים להתגייס כדי להחזיר את היהודים לדרום תל אביב.” אמר בתום הסיור הרב אלי בן-דהן. “לא יכול להיות שתהיה דאגה קודמת למסתננים מאפריקה בעוד ליהודים לא דואגים. צריך להחזיר את בתי הכנסיות לידי הבעלים שלהם, לשפץ אותם ולהחיות אותם מחדש. יש כאן פעילות אדירה של אנשי הציונות הדתית שהקימו את הגרעין בשכונת שפירא ומקימים כאן ישיבת הסדר בעזרת ה’.” את הסיור חתם סגן השר בפנייה לציבור. “אני קורא לכל צעיר לבוא לגור כאן ולחדש את המרכזים הרוחניים של המקום.”

מההנהגה הצעירה של הבית היהודי נמסר: “אנו שמחים שהנושא הכאוב של דרום תל אביב עולה למודעות ואנו מאמינים שבכוחות משותפים נצליח להוביל שינוי משמעותי בדרום תל אביב”.